Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
 
Stanowisko badania synchronizacji prądnic jest wykorzystane do badania zagadnień związanych z synchronizacją i rozdziałem mocy czynnej i biernej pomiędzy trzy ww. rodzaje prądnic.

Stanowisko badania prądnicy synchronicznej służy do prowadzenia badań dotyczących poprawy jakości generowanej energii elektrycznej przy pomocy przekształtników energoelektronicznych, a także...

W ramach projektu zakupiono mobilną stację diagnostyczną, czyli pojazd dostosowany do prowadzenia prac w terenie, wyposażony w sprzęt badawczy służący do prowadzenia badań m. in. związanych z eksploatacją turbin wiatrowych.

Stanowiska do statystycznej analizy wyników wykorzystywane są do badania uszkadzalności elementów mechanicznych i elektrycznych w oparciu o informacje statystyczne o uszkodzeniach.

Stanowisko wykorzystywane do badania stanu technicznego elementów mechanicznych oraz elektrycznych z wykorzystaniem metod: drganiowej, emisji akustycznej, termowizyjnej i parametrycznej.

Na tym stanowisku prowadzone są badania wpływu zakłóceń elektromagnetycznych pochodzących od bliskich sieci NN oraz przekształtników energoelektronicznych na niezawodność działania aparatury wysokonapięciowej.

Na stanowisku tym prowadzone są badania wskazań przekładników prądowych i napięciowych w obecności zakłóceń od sieci niskiego napięcia oraz współpracy przekładników z nowoczesnymi układami przetworników analogowych i analogowo-cyfrowych w sieci, w której występują zakłócenia.

Na stanowisku prowadzone są m.in. badania niezawodności działania wyłącznika zwarciowego w obecności silnych zakłóceń elektromagnetycznych w bliskiej sieci NN pochodzących od układów przekształtnikowych oraz zjawiska towarzyszące awaryjnemu wyłączaniu obwodów przekształtników energoelektronicznych WN.

Stanowisko badania transformatora 0,4/15 kV – na stanowisku tym realizowane są badania wpływu zakłóceń ze strony prądnic i przekształtników energoelektronicznych po stronie pierwotnej na jakość generowanej energii na stronie wtórnej transformatora z uwzględnieniem zaleceń dotyczących jakości produkowanej energii.

Prowadzone tu są badania pracy prądnicy klatkowej (prądnice asynchroniczne klatkowe są coraz szerzej wykorzystywane jako generatory prądu elektrycznego szczególnie tam gdzie dostęp i obsługa są utrudnione, jak np. w hydrogeneratorach, elektrowniach wiatrowych) wirującej ze zmienną prędkością obrotową wału.

 
 
"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: "ZIELONA ENERGETYKA- Rozwój bazy B+R dla energetyki wiatrowej na Akademii Morskiej w Szczecinie"
Copyrights © Zielona energetyka 2013